Реал атлетико обзор

Июл 14, 2020 Спорт

Мадридське дербі в центральному матчі 22 туру Прімери завершилося на користь «вершкових» – 1:0. Єдиний гол забив Карім Бензема. Огляд зустрічі читайте на «Футбол 24».

завершено

Реал набрав прекрасну форму, а минулого вікенду вирвався на вершину турнірної таблиці. Атлетіко навпаки останнім часом не вражав і випав з топ-4 Прімери. Сьогодні на Сантьяго Бернабеу зустрілися дві найкращі оборони іспанського чемпіонату, а головні зірки кожної з команд (Азар і Феліш) залишилися в лазареті. Нещодавно мадридські опоненти зустрічалися у фіналі Суперкубка Іспанії – перемогу святкували «вершкові».

Реал Мадрид – Атлетіко: овертайми рятують дербі, півзахист «бланкос» виграв Суперкубок, а Куртуа передав привіт Луніну

Зі стартовим свистком ініціативою заволодів Реал. Підопічні Зідана створили першу гостроту після стандартів: удар Модріча заблокували, а Рамос двічі неточно замкнув подачі з флангів. Господарі продовжували контролювати м’яч, добре контрпресингували, але гольових моментів не створювали.

Атлетіко, у свою чергу, непогано вибігав до чужих воріт. Якщо справа Карвахаль і Вальверде надійно захищалися, то зліва «матрацники» знаходили вільні зони. Прорив Врсалька завершився чудовим шансом для Вітоло – м’яч після рикошету відскочив до форварда, однак той з вигідної позиції бахнув по центру воріт у Куртуа. Ще був хороший момент у Корреа – з гострого кута влучив у стійку.

Ближче до перерви гості вирівняли гру, виконали кілька стандартів поспіль, спрямували низку кросів у штрафний майданчик. Перспективний контрвипад з Корреа в головній ролі також не став результативним, адже Анхель, вирвавшись на побачення з голкіпером, знову пробив повз ціль. Оборона Реала зі всім впоралася, а атака відповіла тільки поганим ударом Модріча.

Зінедін Зідан зробив серйозні зміни на другий тайм: замість Крооса та Іско вийшли Вінісіус і Васкес. Перестановки принесли дивіденди. Структура «вершкових» стала ширшою, вони повернули собі тотальне володіння м’ячем.

Потужний постріл Вальверде парирував Облак, але на 56-й хвилині Реал вийшов вперед. Вінісіус класно віддав по флангу на Менді, той прострілив у центр штрафного майданчика на Бензема, а Карім, вигравши у конкурентів позицію, в дотик переправив м’яч у сітку.

Дієго Сімеоне відповів появою Лемара та новачка Карраско, однак на хід поєдинку не вплинув. Господарі довго не випускали суперника за центр поля. Щоправда, небезпечних моментів було обмаль – Облак легко впорався з ударом Вінісіуса. Атлетіко з часом оговтався, але Реал зберігав високу організацію гри, не дозволяючи підійти до власних володінь.

До фінального свистка «вершкові» тримали ситуацію під контролем та самі більше атакували. Менді та Модріч пробили дуже далеко від цілі, а черговий удар Вінісіуса був точним, але слабким – Облак в порядку. На останніх хвилинах гості спробували щось придумати та врятувати матч, однак Реал довів справу до логічного завершення.

Реал – Атлетіко – 1:0 – відео гола та огляд матчу

«Королівський клуб» виграв мадридське дербі, набрав 49 очок і закріпив лідерство. Барселона відстає вже на 6 пунктів, хоча й має гру в запасі. Атлетіко з 36 балами в активі залишився на 5 місці.

Стартовий план Зідана не спрацював, але він вчасно вніс корективи

Реал вийшов на гру з 5 півзахисниками: Каземіро – в опорній, Кроос і Вальверде – над ним, Іско та Модріч – під форвардом. Тренерський штаб скопіював схему з переможного Суперкубка, однак цього разу задум не спрацював. Завдяки насиченому центру поля господарі впевнено та спокійно контролювали м’яч, але нічого не могли створити (всі моменти виникли після стандартів).

Концентрація «вершкових» у центрі поля спростила завдання Атлетіко – гості компактно захищали підступи до власного штрафного майданчика, не дозволяючи навіть вийти на ударну позицію. Хлопці Дієго Сімеоне до перерви видали відмінний оборонний перфоманс (0.29 xGA). Зідану треба було з цим щось робити.

І він зробив. У перерві Зізу зняв з гри двох хавбеків, випустив двох вінгерів і перейшов на 4-3-3. Чудове рішення від французького коуча. У другому таймі Реал виглядав гостріше, а Атлетіко не побудував жодної осмисленої атаки (за весь другий тайм гості тричі зустрілися з м’ячем у чужому боксі).

Васкес і Вінісіус допомагали фулбекам на флангах і забезпечували ширину. Тим самим розтягували редути «матрацників», створюючи простір для підключень з глибини. Так і народився переможний гол, коли Вінісіус і Менді реалізували ситуацію 2 в 2 на бровці.

Це взяття воріт можна охрестити суто французьким. Придумав план – Зідан, у протоколі – Менді та Бензема. От тільки вирішальним в результативній атаці став пас Вінісіуса. Бразильцю вистачило тайму, щоб стати найкращим у дербі за влучаннями у площину (2), відсотком виграних дуелей (67%) та заробленими фолами (4).

Також у складі Реала варто відзначити Рамоса (11 точних лонгболів, гострі підключення на стандарти) та Вальверде (3 вдалі відбори, 4 перехоплення, 4 заблоковані удари).

Сімеоне не може розв’язати проблеми Атлетіко з атакою

22 голи за 22 тури – жахливий показник для претендента на топ-3. Статистика лише погіршується – команда не забила жодного разу в трьох останніх матчах. Атлетіко рідко створює стовідсоткові гольові моменти, а для реалізації напівшансів, які так важливі в системі Сімеоне, бракує класу.

У дербі Атлетіко завдав 4 ударів (2 з лінії штрафного, 1 з меж), в сумі вони потягнули на 0.44 xG. Тренерський штаб не має в розпорядженні гравців світового класу, які б забивали з тих позицій, що виникли сьогодні в Корреа та Вітоло. Іспанський форвард відпрацював на Сантьяго Бернабеу цілком пристойно, але забити після десятка прострілів не зумів.

Феліш і Коста травмовані. Лемар і Карраско вийшли на заміну і жодним чином не вплинули на гру. Пропустивши від Бензема, Атлетіко за 40 хвилин ігрового часу не створив абсолютно нічого. У Реала були огріхи, але суперник ними не скористався. До перерви «матрацники» виглядали навіть цікавіше. Втім, у другому таймі господарі додали та заслужено перемогли.

Скандал навколо пенальті

В Іспанії роздули скандал через рішення арбітра в епізоді з Каземіро та Моратою. Бразилець на лінії штрафного майданчика зіграв на перехопленні, після чого вже у карній зоні врізався в Морату. Ні головний суддя, ні VAR не вгледіли там порушення правил. Важливе рішення, яке точно вплинуло на результат.